هاست چیست1
09/10/1401 0

هاستینگ به چه معناست؟

هاست، در عام ترین معنای آن، سرویسی است که از طریق آن منابع ذخیره سازی و محاسباتی در اختیار یک فرد یا سازمان برای اسکان و نگهداری یک یا چند وب سایت و خدمات مرتبط قرار می گیرد. در حالی که میزبانی نیازی به مبتنی بر IP ندارد، اکثریت قریب به اتفاق نمونه ها خدمات مبتنی بر وب هستند که به وب سایت یا وب سرویس اجازه می دهند تا در سطح جهانی از اینترنت در دسترس باشند.

هاست به عنوان میزبانی وب یا میزبانی وب سایت نیز شناخته می شود

Techopedia هاستینگ را توضیح می دهد

میزبانی به عنوان یک سرویس بسیار مهم، توسعه و رشد اینترنت را تسهیل کرده است. میزبانی در درجه اول توسط یک ارائه دهنده خدمات میزبانی ارائه می شود که یک زیرساخت محاسباتی تخصصی ایجاد می کند. به نوبه خود، مالک/توسعه‌دهنده وبسایت از زیرساختی برای میزبانی وبسایت خود از طریق کد منبع آپلود شده استفاده می‌کند، جایی که هر وبسایت با نام دامنه منحصربه‌فرد و فضای وب و فضای ذخیره‌سازی منطقی اختصاص داده شده قابل تشخیص است. پس از تعیین نام دامنه در یک مرورگر وب، یک وب سایت از طریق اینترنت قابل دسترسی است.

با تکامل فناوری و مدل‌های تحویل، میزبانی به قالب‌های مختلفی از جمله میزبانی مشترک، میزبانی اختصاصی و میزبانی ابری تبدیل شده است. علاوه بر وب سایت ها، میزبانی ممکن است شامل میزبانی داده / ذخیره سازی، میزبانی برنامه / نرم افزار و میزبانی خدمات فناوری اطلاعات باشد. این خط همچنین با محاسبات ابری و مجازی سازی محو می شود که سطح دیگری از پیچیدگی و سفارشی سازی را امکان پذیر می کند.

هاست چیست؟(به زبانی دیگر)

هاست یا Host در زبان انگلیسی به معنی میزبان است. اما در IT و دنیای اینترنت هاست به محیط مجازی گفته می‌شود که بر روی یک سرور قرار دارد.

به‌عبارت‌دیگر هاست در حقیقت یک کامپیوتر یا دستگاهی است که با دیگر هاست‌ها در یک شبکه ارتباط برقرار می‌کند. هاست‌های موجود در یک شبکه شامل کلاینت‌ها و سرورها می‌شوند که داده‌ها، خدمات یا برنامه‌ها را ارسال یا دریافت می‌کنند. هر سرور ممکن است به یک یا چندین هاست تقسیم‌شده و درنتیجه از یک یا چندین وبسایت میزبانی کند.

هاست – هاست لینوکس – هاست چیست – هاست ویندوز – انواع هاست – خرید هاست ارزان

هاست

What Does Hosting Mean?

Hosting, in its most generic sense, is a service through which storage and computing resources are providing to an individual or organization for the accommodation and maintenance of one or more websites and related services. While hosting doesn’t need to be IP-based, the vast majority of instances are web-based services that allow a website or web service to be globally accessible from the Internet.

Hosting is also known as Web hosting or website hosting.

Techopedia Explains Hosting

As a highly critical service, hosting has facilitated the development and growth of the Internet. Hosting is primarily provided by a hosting service provider that builds a specialized backend computing infrastructure. In turn, the website owner/developer utilizes the infrastructure to host its website via uploaded source code, where each website is distinguishable by its unique domain name and logically allocated Web space and storage. After the domain name is specified in a Web browser, a website is accessed by the Internet.

With the evolution of technology and delivery models, hosting has evolved into a variety of formats, including shared hosting, dedicated hosting and cloud hosting. Besides websites, hosting also may include data/storage hosting, application/software hosting and IT services hosting. The line is also blurred with cloud computing and virtualization, which allow another level of sophistication and customization.

منبع: تکنوپدیا

نظر بدهید